house

Wykończenie otoczenia domu

Wielu osobom marzy się własny domek. Architekci potrafią zaprojektować teraz naprawdę arcydzieła. Wystarczy określić swoje potrzeby aby cieszyć się swoimi własnymi czterema kątami, takimi jak sobie wymarzymy. O ile w mieszkaniach oferowanych przez deweloperów mamy z góry narzucony rozkład mieszkania z niewielką ewentualnie możliwością modyfikacji, jeśli mieszkanie nie zostało jeszcze zbudowane, o tyle decydując się na budowę własnego domu możemy mieć wpływ na każdy metr.

Jednak piękny środek domu to nie wszystko. Zanim do takiego domu wejdziemy zetkniemy się najpierw z jego otoczeniem, a żaden dom nie będzie wyglądał elegancko, chociażby nie wiadomo jak był zaprojektowany, jeśli jego otoczenie nie będzie z nim współgrać. Wiadomo także, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze.
kostka

Kostka brukowa wokół domu

Przede wszystkim trzeba się zastanowić z czego wykonane będą ścieżki, podjazdy, tarasy wokół naszego domu. Do dyspozycji mamy najróżniejsze wzory i kolory kostki brukowej, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie dopasować ją do elewacji domu. Zastosowanie kostki brukowej zabezpieczy podwórko przed powstawaniem błota i wnoszeniem go do domu. Poza tym jest to rozwiązanie na lata, bowiem kostka brukowa cechuje się wysoką wytrzymałością i trwałością. Jedynym powodem jej wymiany może być chęć po prostu zastosowania nowego wzoru, bo w przeciwieństwie do innych materiałów jest ona odporna na działanie różnych czynników zarówno naturalnych jak i ludzkich. Ponadto jest ona dostępna praktycznie w każdym sklepie budowlanym, a nawet w sklepach internetowych. Możliwości zastosowania kostki są nieograniczone. Można z niej układać najróżniejsze wzory, separować od siebie różne miejsca w ogrodzie, wydzielać miejsca do parkowania lub ścieżki. Dzięki niewielkim wymiarom możliwe jest układanie z niej różnych kształtów, powyginanych ścieżek, okrągłych klombów itp. W całym kraju, zarówno w małych jak i dużych miastach jak Toruń czy Bydgoszcz kostka brukowa jest coraz częściej wybieranym materiałem do wyłożenia wokół nowo powstających domów.

stones

Teren zielony wokół domu

Aby dopełnić ładnego wizerunku swojej posiadłości ważne jest także zadbanie o zieleń otaczającą dom. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż wymaga chociaż minimalnej wiedzy na temat potrzeb danych roślin. Trzeba mieć świadomość, że nie każda roślina przyjmie się w danych warunkach. Znajomość gleby, ekspozycji na światło, sąsiedztwa innych roślin są kluczowe przy wyborze kwiatów, drzewek itp. Ponadto warto to wszystko dobrze rozplanować aby ładnie ze sobą współgrało, no i co najważniejsze pasowało do domu. Nie jest to łatwe zadanie, tak więc jeśli nie czujemy się na siłąch warto powierzyć to zadanie fachowcom. Zatrudnienie architekta krajobrazu da nam gwarancję, że każdy z wymienionych wcześniej detali został profesjonalnie przemyślany. Oczywiście nie musi to być nie wiadomo jak wymyślny ogród, ale nawet skromny projekt zieleni będzie wyglądał pięknie, gdy przygotuje go osoba, która zajmuje się tym na co dzień. Warto też aby to miejsce było przyjemne ze względu na to, że będziemy my jak i nasza rodzina spędzać tam sporo czasu. A o wiele lepiej się wypoczywa w miejscach harmonijnych i estetycznych.