rece

Czym wypełnić pustą ścianę

Ciekawa dekoracja pustej ściany jest wciąż trudnym tematem. Bardzo wiele osób nie radzi sobie w tym zakresie i robi krzywdę sobie i swoim ścianom obwieszając je byle czym. Później efekty siłą rzeczy są nieciekawe. Co zrobić, żeby ściany nie były puste, ale również by nie były wieszakiem dla tandety?

Obraz, plakat oraz grafika

Bardzo proste rozwiązanie. Zazwyczaj zabieg ten przynosi oczekiwane efekty. Obraz jest zalecany raczej dla nieco poważniejszych osób, które chciałyby podnieść prestiż swojego domu. Plakaty oraz grafiki z reguły pojawiają się w młodzieżowych pokojach. Jednak można się na nie natknąć również w pokojach zaprojektowanych w nowoczesnym stylu, w którym duża ilość grafik jest wskazana. Znajdziemy takie np. na:

https://bajecznepokoje.pl/kategoria-produktu/czarno-biale-i-szare/
https://artpasaz.pl/dekoracje/obrazy-nowoczesne-2/plakaty-na-sciany/
https://obrazynasciany.pl/obrazy/do-salonu/

Kompozycja z ramek

Bardzo modne ostatnimi czasy stało się układanie ramek w różne wyimaginowane wzory na ścianie. Zapewne jest to dobry sposób, dla osób kreatywnych, które chciałby uzewnętrznić to, co leży im na duszy. Dlatego jest to owszem ciekawy pomysł na zakrycie pustki na ścianie, jednak tutaj kluczowa jest właśnie wspominania wcześniej kreatywność. Zdecydowanie odradza się robienia kompozycji z ramek osobom, które kompletnie nie czują się w tego typu projektach, ponieważ mogą wyjść nie za bardzo ciekawe konstrukcje…

Półka na obrazy

Rozwiązanie skierowane głównie do sentymentalnych osób, które zamiast pustej ściany woleliby kilka fotografii na eleganckiej półce. Obrazy najbliższych osób nastawianych w sporej ilości miały już swoją największą chwilę sławy. Jednak ostatnio również wracają do łask i pomimo tego, że każdy ma zdjęcia w smartfonie, znajdą się osoby preferujące w tej kwestii tradycyjne fotografie stojące na półce.

Tapeta

Dość łatwym rozwiązaniem dla osób mniej kreatywnych jest po prostu wybór tapety we wzorki celem zapełnienia pustej przestrzeni na ścianie. Umieszczenie tapety na ścianie nie należy ani do drogich ani do czasochłonnych rozwiązań, a efekty mogą być całkiem ciekawe.

obrazy

Lustro

W tym przypadku najbardziej zadowolone byłyby Panie, które miałby możliwość częściej spoglądać i podziwiać swoją urodę. Jednak panowie również potrzebują spojrzeć czasem na siebie. Lustro jest dobrym rozwiązaniem w przypadku posiadania jednej łazienki. Dzięki temu można korzystać z łazienki bez obawy przed kobietą, która chciałby się pomalować lub uczesać. Takie rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich.

Materiał

Dobry jakościowo materiał powieszony w pustym obszarze na ścianie może zadziałać na mieszkanie podobnie, jak obraz. Jeśli jest on umieszczony umiejętnie i nie jest to w dodatku pierwsza lepsza szmatka to faktycznie można się spodziewać ciekawych efektów finalnych. Materiały (dobre jakościowo) wbrew pozorom potrafią zdziałać cuda!

komoda

Autorska grafika

Tutaj znów pojawia się kwestia kreatywności. Im większe umiejętności plastyczne oraz zmysł artystyczny się posiada, tym ciekawsze mogą być efekty pracy. Rozwiązania polegające na osobistej pracy nad wystrojem, jeśli są zrobione dobrze, sprawiają, że mieszkanie jest całkiem oryginalne.
Należy podjąć odpowiednią decyzję w zgodzie ze samym sobą. Jeśli osoba nie czuje się na siłach, aby robić coś kreatywnego i artystycznego, wtedy po prostu najzwyczajniej należy dać sobie spokój i zastosować nieco bardziej powszechne rozwiązania.