Czy warto stosować bloczki Ytong?

Bloczki Ytong od lat są wszechstronnie stosowane w budownictwie, zdobyły też nasz sektor. Ów produkt budowlany jest uzyskiwany z naturalnych materiałów, natomiast dzięki nasyceniu budowy pęcherzykami powietrza charakteryzuje się lekkością i odpowiednimi parametrami izolacyjnymi. Tymże samym pozwoli na dużą oszczędność energii. Beton komórkowy może przydać się w rozmaitych fazach budowy – od piwnic aż po dach.

Bloczki Ytong?

Ytong to znana na naszym oraz nie jedynie rynku budowlanym firma betonu komórkowego, stosowanego w budownictwie dosyć często. Dawne przedsiębiorstwo szwedzkie, natomiast również niemieckie od połowy lat dziewięćdziesiątych zostało też konsorcjum naszym pod nazwą Ytong Poland. Sama firma własny początek uzyskała w szwedzkim wypowiedzeniu, będącym skrótem, jaki na nasz można oddać jako wzmacniany gazobeton

Bloczki Ytong – co należy wiedzieć?

Podczas budowy domu niezwykle wielokrotnie decydujemy się na zastosowanie betonu komórkowego, jaki służy do wznoszenia ścian zewnętrznych i działowych. Teraz jest tendencja na obiekty energooszczędne. Więc oczywiście należałoby sięgnąć po nowoczesne bloczki Ytong Energo Ultra+ o podwyższonej izolacji termicznej. Produkty budowlane Ytong stosuje się przede wszystkim do budowy jednowarstwowych ścian zewnętrznych. Ich największą wartością jest brak potrzeby wykorzystywania specjalnej powierzchni izolacyjnej.

Bloczki Ytong – wykorzystanie

Unikalna forma bloczków pozwoli na ich duże wykorzystanie. By roboty budowlane szły jak najsprawniej, wytwórca proponuje bloczki w rozmaitych kształtach, przeznaczonych do rozmaitych składników budynku. Można z nich stawiać ściany zewnętrzne jednowarstwowe dobrej grubości (np. 36,5 cm), jakie nie potrzebują specjalnego nagrzania. Cieńsze ściany dwuwarstwowe tworzy się z bloczków oraz powierzchni nagrzania. Prócz ścian nośnych oraz działowych, artykuły owe są też stosowane do pozostałych czynności remontowych oraz wykończeniowych.

Szybkość oraz łatwość budowania

Ściany jednowarstwowe z bloczków Ytong robi się niezwykle błyskawicznie przede wszystkim dlatego, iż nie należy ich później docieplać, jak to ma miejsce przy ścianach dwuwarstwowych. Nie bez znaczenia jest natomiast również to, iż wszelkie artykuły robione są z wielką precyzją wymiarową. Zapewnia to budowanie ścian na cienkiej spoinie, bez specjalnego szlifowania bloczków na budowie. . Niezwykle proste jest również przycinanie ich z wielką precyzją na niezbędny wymiar. Pomimo iż bloczki Ytong są dość lekkie, to stworzona z nich ściana jednowarstwowa ma wielką wytrzymałość oraz sztywność.