Zadbaj o komfort swoich gości

Zadowolony klient to taki, który, ze sporą dozą prawdopodobieństwa, wystawi pozytywną opinię naszemu hotelowi lub też odwiedzi go ponownie w przyszłości. Wpływ na to ma bardzo wiele czynników, z których praktycznie każdy jest równie ważny i wymagający zainteresowania właściciela. Przyjrzymy się jednak stricte wizualnym walorom mającymi pozytywny wpływ na wizerunek hotelu.

Drobiazgi kluczem do serca klienta

Są one bardzo ważnym elementem wyposażenia pokojowego, mającego niebagatelny wpływ na ocenę końcową. Jednym z nich zapewne są kosmetyki hotelowe, które niejednokrotnie potrafią nadać elegancki, wręcz luksusowy wygląd łazienki. I mogą to być nawet jednorazowe saszetki z szamponem, kremem czy balsamem do ciała lub minimalnie większe buteleczki (około 50 ml) – gustowne opakowanie, np. owinięcie wstążką, znacznie ociepla wizerunek danego miejsca. Takich drobiazgów można przygotować wiele: począwszy od wspomnianych kosmetyków, przez kapcie pokojowe, a kończąc nawet na szlafrokach. Im więcej tym lepiej, w końcu powszechnie wiadomo, że każdy lubi otrzymywać gratisy, zwłaszcza kiedy są niespodziewanym dodatkiem do wykupionej usługi.

Jakość produktów

Choć już samo otrzymanie prezentu może być dla naszych gości wartością dodatnią, warto również zadbać o jakość produktów. Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych możliwości oraz budżetu na to przeznaczonego, należy więc przygotować sobie dość dokładny plan działania. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup mniejszego zakresu dodatków, ale za to wysokiej jakości, zamiast szerokiego, jednak wątpliwego gatunku. Nawet odpowiednio zastosowany minimalistyczny styl może dać wiele dobrego. Największe pole do popisu zdecydowanie dają kosmetyki hotelowe: rodzaje ich opakowań, a także dodatkowe etui, w które można je wyposażyć, z niewiarygodnym sukcesem służą jako ozdoba każdej łazienki. W pierwszej kolejności warto więc skupić się na tym elemencie, szukając dodatków. Można również zawrzeć indywidualną współpracę z jednym z producentów kosmetyków, zyskując dzięki temu lepsze warunki cenowe oraz niejednokrotnie unikalny, dedykowany dla hotelu wygląd!

Artykuł przy współpracy: WDH