Zabawki kreatywne dla młodszych dzieci – na co zwracać uwagę?

W poszukiwaniu oryginalnych pomysłów na zabawki dla dzieci młodszych warto dzisiaj zwracać uwagę nie tylko na ich piękne kolory, bajkowe motywy czy wizualny geniusz opakowania, ale przede wszystkim na to, jaką wartość edukacyjną one niosą. Bez względu na wiek dziecka to właśnie kreatywna forma zabawki pozwoli rozwijać talenty naszej pociechy i sprawi, że szybciej i ciekawiej będzie ona odkrywała świat.

Zabawki kreatywne dla maluchów – co jest w nich ważne?

Podczas przeglądania zabawek dla maluchów np. w kategorii zabawki dla 3 latków, dwulatków czy roczniaków warto zwracać uwagę na ich walory edukacyjne. Najlepsze zabawki kreatywne wyróżniają się kilkoma ważnymi cechami, a ich znajomość zdecydowanie ułatwia rodzicom wybór odpowiedniego dla ich dziecka produktu. (https://www.landtoys.pl/pl/c/Zabawki-dla-3-latkow/389) Po pierwsze funkcje zabawki. Czy ma ona wiele możliwości wykorzystania? Czy zawiera odpowiednie przyciski pobudzające dziecko do aktywnej zabawy? Mogą to być przyciski wywołujące dźwięki, ale i zmieniające formę czy kształt zabawki. Takie elementy wybitnie rozwijają umysł dziecka i przyspieszają jego rozwój manualny, wzrokowy, słuchowy oraz wrażliwość. Im więcej opcji ma zabawka dostosowana do wieku dziecka, tym mocniej będzie ona pobudzała kreatywność.

Odzież damska w dobrej cenie dostępna na: https://www.lejdi.pl/k35,odziez-damska.html

Zwariowany trzylatek: klocki, gry czy przytulanki?

Przy wyborze zabawek dla trzylatków należy zwrócić uwagę na to, by były one nasycone odpowiednią porcją aktywności. Klasyczne zabawki dla 3 latków mogą wyróżniać się pomysłami na zabawy manualne (klocki, układanki, przesuwanki, pierwsze puzzle itd) lub inspiracjami do pobudzania w dziecku logicznego myślenia. W tym drugim przypadku są to różnego rodzaju gry aktywizujące komórki nerwowe dziecka i sprzyjające wyciąganiu wniosków z jego działań. Najmniej kreatywną zabawką będą w tym zestawieniu pluszaki i przytulanki, które nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji i rozwijają jedynie dziecięcą wrażliwość. Są one świetną pomocą przy zasypianiu energicznego dziecka, ale nie poruszają tak wielu zmysłów, jak klocki czy gry dlatego poza nimi warto zadbać o to, by pociecha miała dostęp również do bardziej zaawansowanych zabawek.

Przy współpracy: https://www.landtoys.pl/