Willa Hiszpania – najważniejsze informacje

Podobnie jak w każdym innym kraju, prawdopodobnie będziesz potrzebować kredytu hipotecznego, aby pomóc Ci kupić nieruchomość w Hiszpanii. Ale to dość skomplikowany proces sam w sobie. Po pierwsze, dobrze byłoby otworzyć lokalne konto bankowe w Hiszpanii, jeśli chcesz uzyskać pożyczkę hipoteczną.

Willa Hiszpania – najważniejsze informacje

Willa Hiszpania cieszy się w chwili obecnej dużą popularnością. Natomiast należy pamiętać, że po uzgodnieniu przez Ciebie i sprzedającego ostatecznej ceny nieruchomości, nadszedł czas, aby sporządzić i podpisać contrato de areas lub umowę przedsprzedaży. Jako kupujący, jeśli jesteś już w porządku z ceną, będziesz chciał ją natychmiast podpisać. Dokument ten będzie prawnie wiążący dla Ciebie i sprzedawcy. Chociaż będziesz miał więcej swobody jako kupujący. Po podpisaniu otrzymasz okres karencji wynoszący około dziesięciu dni, aby zdecydować, czy chcesz przeforsować transakcję, czy nie. Jednak w przypadku sprzedającego, po podpisaniu, jest on prawnie zobowiązany do sprzedaży swojej nieruchomości wyłącznie Tobie. Jeśli chodzi o nieruchomości w Hiszpanii, istnieją cztery rodzaje struktur własnościowych, o których musisz wiedzieć. Po pierwsze, istnieje wyłączna własność. Jak sama nazwa wskazuje, ta struktura własności umieszcza nieruchomość tylko pod jedną nazwą. Po drugie, istnieje podwójna własność, która, co ciekawe, jest najbardziej popularna wśród mieszkańców Hiszpanii. Ta struktura własności umieszcza nieruchomość pod dwoma nazwami, powszechnie (ale nie wyłącznie) małżeństw.  Po trzecie, istnieje wiele własności, typ, który umieszcza nieruchomość pod wieloma nazwami. Jest to bardziej zalecane dla rodzeństwa kupującego razem nowy dom rodzinny. Po czwarte, istnieje własność firmy, która umieszcza nieruchomość pod firmą, a nie konkretną osobą.

O tym warto pamiętać!

Po wpłaceniu zaliczki i podpisaniu dokumentu rezerwacyjnego właściciele lub ich przedstawiciel muszą dostarczyć nabywcy dokumentację nieruchomości, aby można było zbadać rentowność operacji z prawnego, miejskiego i podatkowego punktu widzenia. Osobom z ograniczoną wiedzą na temat prawa hiszpańskiego trudno jest zrobić to samodzielnie, dlatego zawsze wskazane jest, aby profesjonalista zrobił to za Ciebie. Kolejnym istotnym punktem jest sporządzenie umowy kupna/sprzedaży. Jest to punkt, w którym negocjujemy ze stroną sprzedającą, aby uzgodnić najkorzystniejsze warunki dla interesów naszego klienta. Niezbędne jest posiadanie odpowiedniej umowy obejmującej wszystkie możliwe scenariusze.