Układanki kochane przez wszystkich.

 Puzzle to niesamowite połączenie edukacji i zabawy. To właśnie ta zabawka ćwiczy pamięć, wyrabia cierpliwość i wspomaga rozwój sensoryczny. Puzzle są również zabawką, którą uwielbiają dorośli, dlatego ten rodzaj rozrywki sprawia, że wszyscy w domu mogą wspólnie spędzać czas przy układaniu. Na dodatek jest to praca, która niemal w natychmiastowy sposób jest nagradzania wspaniałym efektem w postaci atrakcyjnego obrazka.

Rodzaje puzzli

 Zestawy puzzli (https://bawidlo.pl/produkty/zabawki/puzzle,2,11) różnią się przede wszystkim liczbą elementów w zestawie. I to jest najczęściej wyznacznikiem, dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone. Każdy sklep z zabawkami posiada ofertę dla wszystkich grup wiekowych. Tak więc najmniejsze zestawy posiadają od kilku do stu elementów i przeznaczone są dla najmłodszych. Puzzle powinny sprawiać pewną trudność i jej poziom musi być dostosowany do wieku układającego. Dlatego nawet najmniejsze, kilkuelementowe zestawy, uczą maluchy ćwiczyć sprawność manualną, kojarzyć i dopasowywać pasujące elementy.

 Puzzle powyżej stu elementów to już wyzwanie dla starszych dzieci i nierzadko dorosłych. Nagrodą są obrazy przedstawiające postacie z bajek, samochody, atrakcyjne krajobrazy, czy też dzieła sztuki wielkich artystów. Podobnie jest z układankami powyżej tysiąca elementów. Często tak wielkie układanki realizowane są przez całą rodzinę. Uczy to cierpliwości, współpracy i spędzania czasu w licznym towarzystwie. Niektóre puzzle są prawdziwą ozdobą wnętrza. Niejeden sklep z zabawkami ma w swojej ofercie specjalne maty do puzzli, które umożliwiają zabezpieczenie ułożonego obrazu, by ten nie rozsypał się podczas przesuwania czy transportu do innego pomieszczenia.

Układanki przestrzenne

 Dla miłośników układania, prawdziwym wyzwaniem są puzzle 3D. Można z nich układać modele najsławniejszych budynków, stadionów, lotniskowców czy żaglowców. Z małych części można również składać domki dla lalek, postacie zwierząt czy inne atrakcyjne modele. Gotowy efekt może być wspaniałą nagrodą za trud. Dodatkowo przedmiot taki może ozdobić pokój dziecka a nawet salon czy gabinet.

Bawidło