Układanki kochane przez wszystkich.

 Puzzle to niesamowite połączenie edukacji i zabawy. To właśnie ta zabawka ćwiczy pamięć, wyrabia cierpliwość i wspomaga rozwój sensoryczny. Puzzle są również zabawką, którą uwielbiają dorośli, dlatego ten rodzaj rozrywki sprawia, że wszyscy w domu mogą wspólnie spędzać czas przy układaniu. Na dodatek jest to praca, która niemal w natychmiastowy sposób jest nagradzania wspaniałym efektem w postaci atrakcyjnego obrazka.

Rodzaje puzzli

 Zestawy puzzli (https://bawidlo.pl/produkty/zabawki/puzzle,2,11) różnią się przede wszystkim liczbą elementów w zestawie. I to jest najczęściej wyznacznikiem, dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone. Każdy sklep z zabawkami posiada ofertę dla wszystkich grup wiekowych. Tak więc najmniejsze zestawy posiadają od kilku do stu elementów i przeznaczone są dla najmłodszych. Puzzle powinny sprawiać pewną trudność i jej poziom musi być dostosowany do wieku układającego. Dlatego nawet najmniejsze, kilkuelementowe zestawy, uczą maluchy ćwiczyć sprawność manualną, kojarzyć i dopasowywać pasujące elementy.

 Puzzle powyżej stu elementów to już wyzwanie dla starszych dzieci i nierzadko dorosłych. Nagrodą są obrazy przedstawiające postacie z bajek, samochody, atrakcyjne krajobrazy, czy też dzieła sztuki wielkich artystów. Podobnie jest z układankami powyżej tysiąca elementów. Często tak wielkie układanki realizowane są przez całą rodzinę. Uczy to cierpliwości, współpracy i spędzania czasu w licznym towarzystwie. Niektóre puzzle są prawdziwą ozdobą wnętrza. Niejeden sklep z zabawkami ma w swojej ofercie specjalne maty do puzzli, które umożliwiają zabezpieczenie ułożonego obrazu, by ten nie rozsypał się podczas przesuwania czy transportu do innego pomieszczenia.

Polecane przez redakcję: Marketing Internetowy24

Układanki przestrzenne

 Dla miłośników układania, prawdziwym wyzwaniem są puzzle 3D. Można z nich układać modele najsławniejszych budynków, stadionów, lotniskowców czy żaglowców. Z małych części można również składać domki dla lalek, postacie zwierząt czy inne atrakcyjne modele. Gotowy efekt może być wspaniałą nagrodą za trud. Dodatkowo przedmiot taki może ozdobić pokój dziecka a nawet salon czy gabinet.

Bawidło