Puzzle – doskonały pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku

Często zastanawiamy się nad tym, jak sprawić dziecku przyjemność i wybrać interesujący prezent, by nasz portfel zanadto na tym nie ucierpiał. Zbliżają się święta i być może wybieramy się w odwiedziny do rodzin z dziećmi. Czym obdarować więc najmłodszych, by prezent okazał się zarówno inspirującą zabawką, jak i nie odszedł szybko w niepamięć? Świetnym pomysłem są na pewno różnego rodzaju puzzle.

Puzzle tradycyjne – jakie wybrać?

Najbardziej popularne są puzzle (https://bawidlo.pl/produkty/zabawki/puzzle,2,11) w formie tradycyjnej. Dla najmłodszych dzieci warto zwrócić uwagę na dość duże puzzle drewniane, składające się z maksymalnie kilkunastu elementów. Dobrze, aby puzzle były umieszczone w pudełku co znacznie ułatwi ich porządkowanie. Niezmiernie ważny jest też obrazek, który dziecko może ułożyć z puzzli. Najlepiej byłoby więc wcześniej zorientować się, jaka jest na przykład ulubiona bajka dziecka i na podstawie tego dobrać odpowiednią układankę. Dla dzieci ponad trzyletnich ciekawą opcją jest wybór puzzli wieloelementowych, z których ułożyć można kilka obrazków. Tym sposobem dziecko ma styczność z różnym stopniem trudności, gdyż każdy obrazek zawiera inną ilość elementów. Możliwa jest więc w tym przypadku stopniowa nauka łączenia puzzli poprzez przechodzenie w swoim tempie od łatwiejszych do coraz trudniejszych układanek. 

Piankowa puzzle dla najmłodszych w formie maty

Kolorowe, dwustronne, miękkie puzzle piankowe w formie maty to hitowa zabawka dla wszystkich najmłodszych dzieci. Dzięki takiej układance dziecko uczy się dopasowywania do siebie różnych elementów, rozwija się ruchowo i sensorycznie. Najbardziej popularne są maty z literkami, cyferkami lub też owocami, warzywami, czy też zwierzątkami. Zabawka zachęca dziecko do nauki i rozwoju mowy. Mata piankowa w formie puzzli to idealna ozdoba do pokoju dziecięcego. Można z powodzeniem używać jej również w przydomowym ogródku. 

Sprawdź też: https://www.albertfresh.pl/owoce-ab.html

Najnowszy trend – puzzle przestrzenne dla starszaków

Starszym dzieciom z pewnością spodobają się puzzle trójwymiarowe o różnym stopniu trudności, w zależności od wieku dziecka. Taka zabawka rozwija zdolności manualne, intelektualne, a także wyobraźnię przestrzenną. Najbardziej popularne są puzzle 3D drewniane, dzięki którym stworzyć można rozmaite pojazdy, budowle, czy też zwierzęta.

Przy współpracy: https://bawidlo.pl/