beton

Nowoczesne materiały betonowe stosowane w budynkach energooszczędnych

Beton ma wszechstronne zastosowanie w budownictwie, ponieważ jest odporny na warunki atmosferyczne. Wykonywane z niego są elementy konstrukcyjne takie jak fundamenty i monolityczne detale architektoniczne takie jak słupy i nadproża. Do budowy ścian wykorzystuje się lżejsze materiały dostosowane do nowych technologii budowlanych opartych o obniżenie strat ciepła. Dobrym przykładem są bloczki ytong z porowatą strukturą używane do budowy ścian w obiektach mieszkalnych i użytkowych. Wysoka klasa izolacji termicznej pozwala na zastosowanie cieńszej izolacji dodatkowej, co obniża koszty budowy i skraca czas trwania prac związanych z wykonaniem elewacji. Z bloczków ytong wznosić można ściany nośne, jak i wewnętrzne ściany działowe w pomieszczeniach.

Szybkość montażu systemów z betonu komórkowego

Modułowe rozwiązania stosowane w budownictwie pozwalają na szybkie łączenie materiałów przy jednoczesnym zachowaniem dużej dokładności wymiarów. Wykonawca może bezpiecznie ułożyć większą ilość bez konieczności stosowania przerw technologicznych. Ograniczenie warstwy zapraw klejowych ogranicza ilość mostków termicznych, przez co budynek zachowuje dobre parametry izolacji cieplnej.

Producenci takich materiałów budowlanych oferują również akcesoria dodatkowe pozwalające na wykonanie wzmocnień nad otworami okiennymi, aby przygotować miejsce do montażu stolarki okiennej z zastosowaniem dodatkowej izolacji wnęki i parapetu.

bloczki

Obróbka materiałów na placu budowy

Bloczki ytong mogą być poddawane obróbce ręcznej za pomocą pił lub narzędzi elektrycznych. Dzięki temu można dopasować bloczek do wymagań projektu i wymiarów na planach architektonicznych. Istnieje również możliwość wykonania bardzo skomplikowanych realizacji, gdzie łączone są bloczki pod różnymi kątami. Instalacje dodatkowe takie jak przewody elektryczne i instalacje sanitarne osadzane są w kanałach wycinanych w bloczkach z betonu komórkowego w wygodny i prosty sposób. Ubytki uzupełniane są lekkimi zaprawami tynkarskimi na bazie gipsu. Na tak przygotowaną powierzchnię można aplikować tynki maszynowe lub materiały elewacyjne.

Szukasz szynoprzewodów? Wejdź na https://www.lights.com.pl/Szynoprzewody-273k/