Jakie są rodzaje podsłuchów?

Podsłuch to bardzo mały nadajnik radiowy, który połączony jest z zainstalowanym w pomieszczeniu mikrofonem. Potocznie nazywany jest pluskwą i wykorzystuje się go do podsłuchiwania osób trzecich, od których nie jesteśmy w stanie wyciągnąć informacji poprzez samą rozmowę. Taki podsłuch umożliwia uzyskanie dostępu do informacji i danych, których w zwykłych warunkach nie bylibyśmy w stanie zdobyć. Termin ten odnosi się również do innych urządzeń pomagających w rejestrowaniu danych, takie jak logi z klawiatury komputerowej czyli to, co wypisujemy na klawiaturze. Przemysł urządzeń szpiegowskich rozwinął się na tyle, że w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie wymienić ich trzy rodzaje: podsłuch radiowy, podsłuch kwarcowy oraz podsłuch GSM.

Podsłuchy radiowe

To małe, bezprzewodowe nadajniki umożliwiające przekazywanie danych dźwiękowych drogą radiową na odległość. Radiowe urządzenia mogą transportować dźwięk na odległości nawet do 1500 metrów i mają szerokie zastosowanie. Najczęściej z powodzeniem wykorzystuje się je do ochrony domu, biura, monitorowania dzieci i osób niepełnosprawnych, a także jako kontrola operacyjna.

Podsłuchy kwarcowe

Taki podsłuch umożliwia przekazywanie dźwięku na odległość do 1000 m drogą bezprzewodową. Jego największą zaletą jest duża czułość mikrofonu oraz stabilizacja kwarcowa, dająca pełną stabilność użytkowania podsłuchu. Dzięki zastosowaniu kwarcu dany podsłuch nie rozstraja się nawet przy kontakcie fizycznym, a zawarta w nim modulacja zapobiega przesterom wewnątrz mikrofonu.

Podsłuchy GSM

To niewielkie i bezprzewodowe moduły podsłuchowe umożliwiające podsłuch danego pomieszczenia czy obiektu z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki wbudowanej karcie SIM taki podsłuch korzysta z danych wysyłanych poprzez wieże sieci komórkowych GSM, a podsłuch opiera się na pasmach połączeń telefonicznych. Jego dużą przewagą nad pozostałymi rodzajami podsłuchu jest nieograniczony zasięg przesyłu danych dźwiękowych.

Przy współpracy z elektromaniacy.pl.