Jak wybrać odpowiedni kinkiet do wnętrza?

Oświetlenie często wtapia się w przestrzeń na więcej niż jeden sposób. Wykorzystuje się nie tylko główne źródło światła (lampę sufitową), ale dodaje się również inne elementy oświetleniowe, takie jak kinkiety, co jest zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Kinkiety to światła, które umieszcza się na ścianie i pełnią swoją funkcję zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. To bardzo ciekawe rodzaje lamp, które można wykorzystać w wielu różnych aranżacjach pomieszczeń. Jaka jest najważniejsza cecha lampy ściennej? Jaki jest dobry przykład lampy ściennej? Oto kilka cennych informacji na temat kinkietów ściennych.

Gdzie najlepiej sprawdzi się kinkiet?

Klatka schodowa oświetlona świecznikami zwraca uwagę i wygląda bardzo nowocześnie. Pamiętaj jednak, aby zamontować je dość wysoko – aby nie oślepiały wchodzących i wychodzących osób. Dobrze sprawdzają się kinkiety góra/dół, które rzucają światło na sufit i stopnie. Nic tak nie uprzyjemnia wieczornej toalety jak dobrze dobrane oświetlenie wokół lustra. Najlepszym sposobem na to jest zainstalowanie dwóch źródeł światła po obu stronach lustra. Wybór światła powinien opierać się na tym, aby światło padało na naszą twarz równomiernie i było wystarczająco jasne. Lampy montowane nad lub obok luster zawsze były popularne. W tym miejscu kinkiety ścienne sprawdzają się doskonale. Kinkiety nadają się również na tarasy! Umieszczone blisko siebie rozwiążą problem niedostatecznego oświetlenia ogólnego. Warto postawić na model, który wytrzyma trudne warunki atmosferyczne. Należy również pamiętać o przemyślanym połączeniu świateł — niektóre z nich można włączać i wyłączać za pomocą jednego przełącznika, aby stworzyć pożądaną atmosferę.

Jaki kinkiet wybrać?

Jeśli chcesz stworzyć w swoim pokoju przytulną atmosferę za pomocą nieprzezroczystej ramy, polecamy  kinkiety Emibig. Oryginalna lampa diamentowa, dostępna w różnych odcieniach kolorystycznych, to idealne oświetlenie do sypialni. Czerwony odcień ożywi pomieszczenie, a czerń, szarość czy biel dodadzą elegancji sypialni. Do kinkietów możesz wybrać lampy wiszące lub panelowe, a klosze również wykonane są w romby. Jeśli planujesz umieścić kinkiety w salonie, dużej sypialni, salonie lub innym dużym pomieszczeniu, musisz pamiętać, że intensywność światła zależy od oprawy. Oznacza to, że jeśli wybierzesz kinkiet z kolorowym kloszem lub inną nieprzezroczystą ramką, światło będzie kierowane zgodnie z położeniem lampy, oświetlając tylko wybrane części pomieszczenia. Tego typu oświetlenie doda blasku i nastrojowego klimatu Twojemu wnętrzu.