Domy w Hiszpanii na sprzedaż – na co zwracać uwagę?

Wiele osób przymierza się do zakupu domu w słonecznej Hiszpanii. Bez względu na to czy z zamierzeniem wyłącznie urlopowym czy planujemy się do niego przeprowadzić na stałe, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka rzeczy przed zakupem. Zakup domu nie będąc świadomym jego faktycznego stanu może skutkować wymaganym remontem który nie będzie tani.

Na co zwrócić uwagę kupując dom w Hiszpanii?

Domy w Hiszpanii ostatnimi czasy mocno podrożały, a co za tym idzie wiele osób planujących zakup zdecydowało się na apartament. Jednak podobnie jak w apartamencie, kupując dom musimy zwrócić uwagę w jakim stanie jest utrzymany. Nieplanowany remont może znacząco nadwyrężyć nasz portfel. Poza tym, dom który nadaje się do remontu powinien być wystawiony na sprzedaż po bardzo okazyjnej cenie. Na zdjęciach da się w łatwy sposób zakamuflować niedociągnięcia domu. Nie warto więc kupować domu nie oglądając go uprzednio. Naraża nas to na ryzyko niepotrzebnych wydatków, a tego nie chcemy.

Jaką cenę przyjdzie nam zapłacić?

Za dobrze utrzymany mały domek w atrakcyjnym miejscu przyjdzie nam zapłacić od kilkuset tysięcy Euro wzwyż. Za domy wymagające remontu cena ta będzie nawet dwukrotnie niższa. Nowoczesne i luksusowe domy, położone blisko plaży, z widokiem na morze są warte miliony Euro. Wszystko zależy od wielkości danego domu, jego położenia oraz stanu w jakim aktualnie się znajduje. Choć ta ostatnia rzecz często jest zatajana w ogłoszeniach przez nieuczciwych sprzedawców. Wielu ludzi nie ma możliwości obejrzenia domu na własne oczy, przez co kupuje go przez internet bądź przez telefon. Nie poleca się takiego sposobu kupna ze względu na ryzyko mu towarzyszące.

Podsumowując, decydując się na zakup domu w Hiszpanii, dokładnie zapoznajmy się z jego stanem w jakim się znajduje, oraz lokalizacją w jakiej się znajduje. Pamiętajmy również, że na zdjęciach często widać o wiele mniej niż w rzeczywistości. Przed zakupem każdego domu warto zobaczyć go z bliska, szczególnie jeśli planujemy przeznaczyć na niego dużą kwotę pieniędzy.