gory

Czego zwykła kamera nie zobaczy, wychwyci kamera noktowizyjna

Chcemy zadbać o bezpieczeństwo własnego budynku – to jak najbardziej naturalne. Niezależnie od tego, czy chodzi o dom, w którym mieszka cała nasza rodzina, czy o magazyn, w którym składujemy asortyment naszej firmy, zależy nam na jego bezpieczeństwie. Właśnie dlatego inwestujemy w rozwiązania, które byłyby w stanie to bezpieczeństwo nam zapewnić. Jednym z lepszych są kamery noktowizyjne. Dlaczego warto się nad nimi zastanowić?

Czym są kamery noktowizyjne?

Kamery noktowizyjne to urządzenia, które potrafią nagrywać obraz (i dźwięk, ale to już jest cecha wspólna z tymi „zwyczajnymi” kamerami) w każdych warunkach – zarówno przy dużym naświetleniu, jak i kompletnym jego braku. Oferują doskonałą jakość, a co najważniejsze przejrzystość obrazu nawet w kompletnej ciemni – bazują przy tym na nowoczesnych technologiach, dopasowując się do potrzeb posiadacza.

Tego typu kamery znajdują swoje zastosowanie nie tylko w „ręcznym” użyciu, służąc do nagrywania różnego rodzaju wydarzeń w całkowitej albo częściowej ciemności. Często stosuje się je również, jak już zostało powiedziane na początku, w systemach zajmujących się monitorowaniem obiektów. Mają ten plus, że zawsze przedstawiają obraz w bardzo dokładny sposób – niezależnie od warunków atmosferycznych czy tego, czy przestrzeń na dworze jest bardzo dobrze oświetlona, czy panują tam istne mroki średniowiecza.

obiektyw

Dodatkowe elementy tego typu kamery

Kamery noktowizyjne już same w sobie stanowią przejaw nowoczesności, jednak wiele z nich jest wyposażone w dodatkowe funkcje jeszcze bardziej poprawiające oferowane przez nie funkcje. Jedną z najistotniejszych jest funkcja alarmu, która sprawia, że po wykryciu ruchu załącza się syrena wbudowana w urządzenie, a jego właściciel zostaje powiadomiony o zdarzeniu przez aplikację mobilną. Tą z kolei można dodatkowo nadzorować pracę kamery, na bieżąco i całkowicie zdalnie. Same kamery noktowizyjne mogą z kolei działać cały czas, bądź też czuwać i rozpoczynać nagrywanie tylko w przypadku wykrycia ruchu.