chatka

Budowa domu to duże przedsięwzięcie

Wiele ludzi marzy o tym aby kiedyś zamieszkać we własnym przytulnym domku z ogródkiem. W obecnych czasach są to dosyć odległe plany, gdyż ceny zarówno działek jak i budowy samego domu są dosyć wysokie. Nierzadko trzeba lewarować się kredytem hipotecznym, co również wiąże się z dużymi kosztami, gdyż odsetki przy takiej formie kredytu stanowią zazwyczaj równowartość samego kapitału. Mimo jednak tak wielkich nakładów na własny domek dużo ludzi decyduje się na budowę.

Marzenia, które mogą się spełnić

wnętrze
Szczególnie rodziny rozwojowe, z małymi dziećmi, którym zależy aby ich pociechy wychowały się w wygodnym domu z własnym ogródkiem. Szczególnie do zakupu własnego domu wolę wyrażają ludzie, którzy wychowali się w domku jednorodzinnym. Często życie dla nich w bloku z obcymi ludźmi za ścianą jest dosyć trudne. Są przyzwyczajeni do ciszy, spokoju oraz intymności. Życie w domku jednorodzinnym wiąże się jednak także z pewnymi niedogodnościami, takimi jak np. samodzielne pokrywanie wszelkiego rodzaju kosztów związanych z naprawą bądź modernizacją domu (w przypadku chociażby problemów z przeciekającym dachem osoby takie zdane są tylko na siebie), również w zimę, kiedy trzeba odśnieżyć podjazd osoby te zazdroszczą mieszkańcom bloków, którym drogi i chodniki odświeżają specjalnie zatrudnione do tego firmy porządkowe.

Jak zaplanować budowę własnego domu

Chociaż decyzja o budowie własnego domu wymaga przemyślenia wszystkich stron za i przeciw, to jeśli już zdecydujemy się na wzniesienie takowego trzeba liczyć się z wieloma formalnościami. Przede wszystkim dobrze jest zatrudnić architekta, który wykona projekt domu, tak aby spełniał nasze wymogi a jednocześnie wszystko spełniało wszelkie wymogi budowlane. Będzie się to wiązało z uzyskaniem różnego rodzaju pozwoleń na budowę, załatwienia wszelkich formalności związanych z mediami. Później trzeba też wybrać firmę budowlaną, która wykona projekt architektoniczny zgodnie z założeniami. Warto jest zasięgnąć opinii od osób, które miały już do czynienia z takimi firmami aby uniknąć rozczarowań. spec

Materiały do budowy domu

Kiedy wybierzemy firmę, trzeba zwrócić uwagę czy będzie ona sama organizowała wszystkie materiały budowlane, czy też my będziemy mieli wpływ na wybór. Obecnie jest wiele hipermarketów budowlanych oferujących praktycznie wszystko w jednym miejscu do budowy domu. Zawsze jednak przychodzi do głowy pytanie czy sklep oferujący wszystko faktycznie oferuje porządne produkty i czy będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania? Czy może lepiej jest skorzystać z oferty hurtowni budowlanych, gdzie zatrudniani są specjaliści, którzy będą służyć fachową pomocą. Sklepy takie oferują też bardzo duży asortyment materiałów budowlanych od betonu, cementu, różnego rodzaju płyt, tynków po kostkę brukową a nawet papę. Często są to firmy z dużą tradycją, na przykład firma Betor, są więc zaufanym dostawcą produktów, które będą służyły przez długi czas, bowiem domy budujemy na wiele, wiele lat. Ponadto w ich ofercie jest także transport tych elementów służących do budowy, także jest to duża wygoda.