obraz

12 pomysłów na udekorowanie ściany – zestawienie – Część 2

W poprzedniej części artykułu dotyczącego dekorowania pustych ścian, a raczej metod na ich intrygujące ozdabianie skupiliśmy się w dużej mierze na obrazach, plakatach, tapetach i ramach. Nie zabrakło także ciekawego sposoby na uwypuklenie roli lustra. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy kolejne 5 – naszym zdaniem najciekawszych pomysłów na proces dekorowania pustej ściany. Zapraszamy do lektury!

Studio fotograficzne w mieszkaniu

Miłośnicy zdjęć, ale nie tylko mogą podkreślić centralną ścianę z wykorzystaniem ulubionych fotografik. Zdjęcia ulokowane na ścianie w postaci określonych wzorów, kolaży, mozaik i im podobnych są nader ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym. Duży wybór dekoracji dostępny na artpasaz.pldekorolka.pl Co ważne – nie muszą one być w jednakowym formacie. Podstawowa zasada mówi jednak o tym, że im mniejszy format, tym większa ich ilość i na odwrót. Intrygującym zabiegiem estetycznym jest stworzenie ze zdjęć fototapety, która z pewnością urzeknie wszystkich gości.

kolory

Symboliczny powrót do tkanin

Tkaniny zawieszane na ścianach odeszły wraz z minionym systemem. Dziś przeżywają istny renesans – w nowoczesnych mieszkaniach na ścianach coraz częściej zawieszamy chusty oraz fragmenty innych tkanin – z gobelinami włącznie. W porównaniu do tych znanych jeszcze z czasów socjalizmu współczesne tkaniny są mniej pstrokate. Minimalizm to ich główna cecha.

Wykaż się talentem!

Osoby z talentem – tzw. bożą iskrą powinny postawić na własne umiejętności i za sprawą odpowiednich przyborów stworzyć własny motyw ścienny. Warto jednak pamiętać, by użyć specjalnej farby oraz zabezpieczyć najbliższą okolicę ściany, by uniknąć remontu. Tego rodzaju dekoracje z pewnością wprowadzą w przestrzeń pomieszczenia sporo indywidualizmu oraz oryginalności.

kolory

Miejski sznyt we wnętrzach

Doskonałym sposobem na udekorowanie ścian mieszkań współczesnych są murale. Muralem nazywamy wariant dzieła monumentalnego na powierzchni płaskiej. Współczesne tego typu dzieła nawiązują do trendów ulicznych, a zatem są to często formy graffiti oraz animowane. Murale doskonale sprawdzą się w przypadku wnętrz alternatywnych oraz awangardowych. Mogą być także ciekawym uzupełnieniem stylu loftowego.

Szkło i drewno – połączenie tradycyjne

Zawarcie na ścianie elementów szklanych oraz drewnianych to domena stylu skandynawskiego, który dziś stosowany jest przez wielu architektów wnętrz. Elementy drewniane w połączeniu ze szkłem wprowadzą do mieszkania swego rodzaju surowość i minimalizm, dlatego są fantastycznym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu.

sciana

Rośliny w pełnym tego słowa znaczeniu

Rustykalny trend opiewający w zastosowanie zasuszonych i zaimpregnowanych bukietów roślin powtórnie wraca do łask. Bukiety symbolizujące martwą naturę na ścianach z pewnością nadadzą pomieszczeniu klimatu i stworzą sielską aurę. Co ciekawe – doskonale komponują się z drewnem. Mogą zatem pasować także do wnętrz klasycznych.